Zawieszki do bransoletek czyli charmsy

za pomocą Z K
zawieszki do bransoletek

Zawieszki do bransoletek to moje ulubione półfabrykaty

 

Zawieszki do bransoletek to jedna z najszerszych po koralikach kategoria półfabrykatów. Występują w wielu rodzajach i wielu firmom udało się osiągnąć wielki sukces, opierając się na zawieszkach. Jedną z nich jest Pandora, która zbudowała swoją markę, wykorzystując koraliki i zawieszki do bransoletek w różnych kształtach i z różnymi dodatkami. Dzięki unikalnemu pomysłowi tworzenie osobistej, spersonalizowanej biżuterii stało się globalnym trendem. W dodatku to genialny pomysł, który umożliwia celebrowanie specjalnych okazji i kupowanie prezentów w jednym miejscu.

 

Inną firmą, która zbudowała swoją sławę na zawieszkach jest Tous. Sława marki opiera się na jednym, wyjątkowym kształcie misia, który występuje w wielu odmianach. Wykonany z różnych metali, wysadzany kryształkami i emaliowany. Podobnie jak firma Lilou zbudowała swoją międzynarodową sławę, używając zawieszek unikatowych kształtów. Dowodzi to, jak niesamowitą rolę mogą mieć zawieszki.

Rodzaje zawieszek do bransoletek

Jak wiadomo, zawieszki do bransoletek występują w wielu wariacjach. Dzięki temu niemal każda fantazja konsumenta może zostać zaspokojona, a twórcy mają ogrom kreatywnej wolności. Zawieszki mogą być dodatkiem do bransoletek z koralików lub być ich główną atrakcją.

Zawieszki metalowe

To najpopularniejszy rodzaj zawieszek. Występują w geometrycznych kształtach, w formach blaszek z napisami, lub przypominające zwierzęta, rośliny i przedmioty. Niektóre z nich umożliwiają personalizację biżuterii, zawieszenie na bransoletce charmsów przypominających wyjątkowe chwile, czy ulubione aktywności. Złote zawieszki blaszki lub monetki to niezwykle popularny dodatek do letnich bransoletek i naszyjników z chwostami.

 

Metalowe zawieszki to również doskonała okazja do zmieniania swojej biżuterii. Wystarczy umieścić je na karabinkach i dowolnie zmieniać charmsy w zależności, od pory roku, okazji czy humoru. Zawieszki zrobione z metalu oferują tematyczne zestawy dla każdego, od fanów sportu i podróży po pasjonatów florystyki i zwierząt.

Zawieszki z kryształkami

Kryształki to element, na który zawsze jest popyt. Zawieszki z kryształkami to idealny dodatek do bransoletek. Dodają im blasku i nowego charakteru. Kryształki niektórym kojarzą się wyłącznie ze światem dyskotek i nocnego życia. Jednak te drobne błyszczące elementy są niezwykle praktyczne w dzisiejszej modzie. Sprawdzają się w projektach subtelnej biżuterii, jak i tej niezwykle efektownej. Są świetnym dodatkiem dla fanek minimalizmu, które chcą podkreślić swój styl błyskotką. Zawieszki z kryształkami oferują drobny błysk, dzięki czemu każda stworzona z nimi bransoletka będzie lśnić.

Zawieszki emaliowane

Emaliowanie akcesoriów i fragmentów biżuterii to tradycja mająca setki lat. Przez pewien czas była jednak uważana za mało gustowną i tanią. Dziś ponownie się to zmienia. Dzięki wysokiej jakości emalii zawieszki zyskują nowy charakter. Ta kolorowa powłoka sprawia, że zawieszki są bardziej widoczne, a wzór jest wyraźniejszy. Niezależnie czy są wykorzystywane w projektach monochromatycznych, czy też wielobarwnych dodają coś więcej niż zawieszki metalowe. Ułatwiają spięcie całego schematu palety barw designu. Dodatkowo to element, który często bywa niezwykle modny. Emaliowane zawieszki z motywami roślinnymi, flamingami, czy planetami to istny hit ostatnich lat. Jak widać, nowe wykorzystanie emalii pozwala zerwać z myśleniem, że jest to kiczowaty materiał.

Zawieszki z żywicą

Żywica to kolejny materiał eksploatowany w ostatnich latach. Jest lekka, uniwersalna i relatywnie prostym w obróbce surowcem. Do żywicy można dodać jednakowo brokat, pył z pereł czy fragmenty przypominające kamienie. Dzięki temu z łatwością można modyfikować jej wygląd i dopasowywać go do potrzeb klienta. Nic dziwnego, że ten materiał znalazł swoje zastosowanie również w produkcji zawieszek do bransoletek. Jest bardziej ekologiczny niż plastik, a równie lekki i wytrzymały. Żywica często nie jest wykorzystywana sama. Wiele zawieszek to metalowe bazy (srebrne, lecz częściej złote), do których wlewa się żywicę o pożądanych właściwościach. Tak jak emalia, żywica to materiał odkrywany na nowo w świecie rękodzieła.

Zawieszki niekonwencjonalne

Jest cała gama produktów, które dedykowane są byciu zawieszką do bransoletki. Nie oznacza to jednak, że tylko one powinny być tak wykorzystywane. Chwosty to jeden z przykładów. Są one miękkie w dotyku, elastyczne i lekkie, a przy tym efektowne. Często kojarzą się jako materiał idealny do breloków lub długich kolczyków. Jednak są to półfabrykaty, które perfekcyjnie nadają się jako zawieszki do bransoletek.

 

Zawieszki można również stworzyć samemu. Niektórzy wykorzystują do tego technikę chainmaille i tworzą unikalne zawieszki poprzez łączenie kółek montażowych. Również z koralików można tworzyć niepowtarzalne, kolorowe zawieszki, które uatrakcyjnią bransoletkę. Warto pamiętać, że półfabrykaty mają często niezwykle wszechstronne zastosowanie i nie należy sztywno trzymać się opisu danego produktu. Co więcej, niespotykane wykorzystanie półfabrykatu może stać się znakiem rozpoznawczym marki i kto wie? Może powstanie kolejny jubilerski gigant na miarę Pandory?