Anka Krystyniak i biżuteria pełna magii

za pomocą Z K
Biżuteria polskiej projektantki Anki Krystyniak

Biżuteria zawsze była, jest i będzie w centrum zainteresowania. Kiedyś przeznaczona była jedynie dla wyższych sfer, dzisiaj jest ogólnodostępna, a my możemy korzystać z niezliczonej ilości rodzajów, wzorów, kolorów, czy stylów. W dzisiejszych czasach warto posiadać biżuterię, która wyróżnia się z tłumu i odznacza się dużą oryginalnością. Gdzie warto szukać takiej biżuterii? Odpowiedź znajdziemy w butikach polskich projektantów.

W dzisiejszym tekście, chcielibyśmy przedstawić sylwetkę jednej z najciekawszych polskich projektantek biżuterii ostatnich czasów. Jej projekty zachwycają już od kilku lat i z pewnością wnoszą wiele świeżości i niebanalnych rozwiązań do współczesnego wzornictwa. Wiele osób twierdzi, że jej biżuteria jest magiczna i z pewnością można uznać ją za przedmioty z duszą. Sprawdźcie kim jest Anka Krystyniak i dlaczego jej biżuteria w szczególny sposób wyróżnia się spośród polskich oraz światowych projektów.

Kim jest Anka Krystyniak?

Anka Krystyniak to osoba, która od początku pojawienia się w świecie biżuterii zwróciła na siebie wiele pozytywnej uwagi. Jej autorskie projekty okazały się nie tylko świetnymi ozdobami, ale również nabierają dodatkowego znaczenia i szybko zyskały uznanie wśród znawców biżuterii, miłośników niebanalnych wzorów, a nawet gwiazd polskiego show biznesu. Anka Krystyniak jest absolwentką Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi na wydziale projektowania ubioru i biżuterii. Jak sama często podkreśla w wywiadach, od dziecka fascynowało ją projektowanie i od zawsze marzyła o tym, żeby zostać designerką. Sama o sobie również mówi, że jest projektantką biżuterii wyjątkowej. Nie sposób jest się z tym nie zgodzić, ponieważ na próżno szukać ozdób, które chociażby w jakimś calu mogły przypominać doskonałe projekty Anki Krystyniak. Projektantka uhonorowana została kilkoma prestiżowymi nagrodami, a w 2018 roku magazyn Elle przyznał jej autorskiej marce nagrodę ELLE Style Award w kategorii „Marka Roku”. Projektantka pochodzi z Warszawy, a jej butik znajduje się w samym sercu miasta, przy ulicy Mokotowskiej. Warto również wiedzieć, że jej biżuteria dostępna jest w sklepach na Krupówkach, a nawet w wiedeńskim ETAR Vintage Concept Store.

Biżuteria według Anki

Biżuteria Anki Krystyniak inspirowana jest w zasadzie tym, co jest dla nas ważne na ogół. Jej ozdoby nie są zwykłymi błyskotkami, każdy z projektów ma w sobie odrobinę magii i wiele symbolicznych odniesień. Projektantka ze szczególną dbałością przygotowuje projekty inspirowane religią, grupami etnicznymi, czy narodowościowymi. Dzięki temu, każda ozdoba może stać się amuletem, przypominającym o czymś co jest dla nas ważne, bądź o przynależności do danej grupy.

W projektach Anki Krystyniak znajdziemy wiele nawiązań do naszych symboli narodowych. Kilka modeli, pochodzących z kolekcji projektantki zostało ozdobione przy pomocy narodowych orłów, czy warszawskich syrenek. Projektanta czerpie również z mniejszości etnicznych i ich amuletów. Z pewnością znajdziemy kilka inspiracji indiańskimi pióropuszami, a wiele uwagi zwracają na siebie projekty inspirowane sztuką barokową. Każdy z projektów jest wyjątkowy i oryginalny. Ich magia polega na możliwości poczucia klimatu, czasów bądź regionu, którym biżuteria została inspirowana. Obok biżuterii nie mogą przejść obojętnie również wyznawcy religijni. Wiele wzorów opiera się na znakach krzyża oraz innych tego typu symbolach. Jej biżuteria ozdobiona jest również motywami księżyca, czy słońca w bardzo eleganckim wydaniu. To również w dużej mierze projekty w stylu boho, które w obecnych czasach przeżywają złoty renesans oraz biją rekordy popularności. W wydaniu Anki Krystyniak biżuteria boho jest niezwykle urokliwa i oryginalna.

Biżuteria dla gwiazd

Anka Krystyniak i jej marka już od dawna błyszczy na polskich salonach. Wiele gwiazd ozdabia swoje sceniczne oraz codzienne stylizacje przy pomocy jej nietuzinkowych projektów, pełnych magii oraz ważnej symboliki. Jej naszyjniki, bransoletki, kolczyki czy pierścionki zdobiły niejedną polską gwiazdę, a magia projektów doceniona została przez jedne z najgorętszych nazwisk w polskim show biznesie. Do grona artystek, które zaufały niebanalnym projektom Anki możemy zaliczyć Kayah, Maję Sablewską czy Patrycję Markowską.

Przełamanie designerskich schematów

Znawcy biżuteryjnych trendów zgodnie twierdzą, że biżuteria Anki Krystyniak zdecydowanie wykracza poza utarte schematy. Dodatkowo wykorzystywane przez nią materiały są bardzo oryginalne i uświetniają każdy, z oryginalnych projektów. Artystka korzysta ze srebra pokrywanego złotem, dlatego jej projekty często wyglądają jakby pochodziły z dawnych czasów. Anka Krystyniak również z dużą chęcią sięga po kamienie szlachetne. Artystka często podkreśla, że wierzy w ich moc, numerologię oraz symbolikę.